Druhý piknik pre členov OZ Bratislavské rožky dopadol na jednotku

Správy
16. júna 2024

Občianske združenie Bratislavské rožky už druhýkrát usporiadalo pre svojich členov výnimočné podujatie na zaujímavom mieste. Naše členky a členovia sa stretli na spoločnom pikniku v Kanoistickom klube Karloveské rameno.

Ani chladnejšie a zamračené počasie neodradilo naše členky a našich členov od účasti na druhom Pikniku BArožkov, ktorý sa konal v stredu 12. júna 2024 v Kanoistickom klube Karloveské rameno.  Účasť prekonala prvý ročník podujatia a na pikniku sa nás stretlo vyše štyridsať.

Všetkých prítomných na úvod privítala predsedníčka OZ Bratislavské rožky Eva Bolemant, ktorá odovzdala slovo pani Kataríne Schwarzovej. Pani Schwarzová je našou členkou a zároveň autorkou úspešného článku nášho webového magazínu s názvom „Spomienky na Lanfranconiho vilu“. Práve na tento príspevok nadviazala so svojou pútavou prednáškou s názvom: „Zo života obyvateľov Lanfranconiho vily“. Pani Schwarzová vo vile v detstve žila a porozprávala nám o jej dejinách a podobách vily a jej okolia, ktoré sú už žiaľ dávno minulosťou.

Program podujatia pokračoval pod vedením nášho člena pána Istvána Báránya, ktorý účastníkov previedol priestormi drevenej lodenice, s ktorej stavbou sa začalo v roku 1933 a dokončená bola začiatkom roka 1934. Krásna drevená lodenica je dnes národnou kultúrnou pamiatkou. Pán Bárány nám rovnako porozprával o dejinách kanoistického klubu.

Posledným bodom programu podareného podujatia bol gitarový koncert mladého a talentovaného umelca Ádáma Pásztora.

Na návštevníkov pikniku čakalo bohaté pohostenie v podobe jedál i nápojov, ku ktorému prispeli aj sami jeho účastníci. Chýbať samozrejme nemohli ani tradičné orechové a makové bratislavské rožky z pekárne Fantastico.

Na pikniku vládla priateľská a takmer rodinná atmosféra a my veríme, že o rok sa uvidíme opäť!

Podujatie finančne podporila  MČ Bratislava-Staré Mesto.

Peter Janoviček

Foto: Braňo Bibel

Podporili nás

Kalendár podujatí

Don`t copy text!