Bratislava v ’89-tom, ’89 v Bratislave (v maďarskom jazyku)

Dátum: 17. novembra 2019
Čas: 14:00
Miesto: pred budovou Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave
Hosť: Árpád Korpás
Cyklus: Tematikus városnéző séta
Jazyk prednášky: maďarský
Vstupné: dobrovoľné

Z nekompromisnej Bratislavy nežné mesto – OZ Bratislavské rožky pozýva všetkých záujemcov na tematickú vychádzku (špacírku), na ktorej ožijú bratislavské udalosti spred tridsiatich rokov, počas nežnej revolúcie v roku 1989.

Denník Új Szó vo svojom vydaní z 21. novembra 1989 uviedol: „Študenti katedry filozofie a ďalších katedier Univerzity Komenského v Bratislave na svojom včerajšom zhromaždení v aule univerzity vyjadrili solidaritu s pražskými vysokoškolákmi a rozhodli sa, že aj oni na týždeň prerušia štúdium. Na stretnutí študentov sa zúčastnili aj vedúci predstavitelia pedagogického zboru, ako aj slovenských straníckych a štátnych organizácií.“

O tri dni neskôr už denník informoval nasledovne: „V centre Bratislavy, na Námestí SNP, sa včera večer opäť zhromaždili desaťtisíce obyvateľov hlavného mesta – prevažne mladí ľudia. Na transparentoch vyjadrovali rôzne požiadavky, o. i. vyzývali na jednotu, demokraciu, slobodné voľby, kádrové zmeny, na potrestanie tých, ktorí boli zodpovední za pražské udalosti zo 17. novembra, na úplné a pravdivé informovanie zo strany masovokomunikačných prostriedkov. Na demonštrácii ako prvý vystúpil herec Milan Kňažko. Prítomný bol aj Alexander Dubček.“  Pripomeňme si hlavné bratislavské dejiská a udalosti straníckeho štátu i nežnej revolúcie!

Prosíme účastníkov vychádzky, aby si so sebou priniesli zväzok kľúčov.

Podporili nás

Kalendár podujatí

Don`t copy text!