Vernisáž exteriérovej výstavy: Trh-Piac-Markt (Multikultúrny priestor v Prešporku)

Dátum: 26. júla 2021
Miesto: Námestie Nežnej revolúcie, pred Starou tržnicou
Spoluorganizátor: Aliancia Stará tržnica
Cyklus: Pop-up výstava
Jazyk prednášky: slovenský

Spoznajte príbeh Starej tržnice a históriu trhov v našom hlavnom meste! Pri príležitosti tohtoročných 111. narodenín budovy tržnice vás pozývame na špeciálnu exteriérovú výstavu, ktorú pre vás pripravilo Občianske združenie Bratislavské rožky.

Trhy majú v Prešporku, neskôr v Bratislave, dlhú históriu a sú symbolom spolužitia rôznych národností, ktoré tu žili a žijú. V minulosti boli trhy najčastejšou formou nakupovania – zohnali ste na nich takmer všetko – ovocie, zeleninu, mäso, pekárenské výrobky, ryby, dokonca aj živé zvieratá!

Panelová pop-up výstava vás vezme na prechádzku dejinami nakupovania v hlavnom meste. Pripomenieme si aj príbeh Starej tržnice, ktorá bola za 111 rokov svojej existencie vďaka svojej polohe v centre mesta svedkom historického diania, ktoré formovalo chod dejín mesta a celej krajiny, a v ktorej to žije dodnes.

Na výstave môžete obdivovať vyše storočné pohľadnice s motívom budovy Starej tržnice, mnohé doteraz verejne nepublikované cenné dobové fotografie tlačových agentúr a rovnako fotografie tržnice, ktoré vytvoril Anton Šmotlák.

26. 7. – 15. 8. 2021
Námestie Nežnej revolúcie

Otvorenie výstavy: 26. 7. 2021 o 18:00 pred Starou tržnicou
Vstup zadarmo

V spolupráci so Stará tržnica.

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín 2021, a Nadácie mesta Bratislavy.

Podporili nás

Don`t copy text!