LIMES DAY 2024: Pripomeňte si rímske dejiny Bratislavy a jej okolia

Kultúra
4. júna 2024

V sobotu 15. júna 2024 sa uskutoční jubilejný X. ročník LIMES DAY, ktorý sa koná v rámci Európskych dní archeológie. Na podujatí, ktoré organizuje Mestský ústav ochrany pamiatok v Bratislave si návštevníci pripomenú význam rímskeho kultúrneho dedičstva. Podujatie upozorňuje na skutočnosť, že aj Bratislava sa kedysi nachádzala na hraniciach Ríma.  

LIMES DAY je celodenné podujatie v sprievode archeológov, ktoré spája lokality rímskeho kultúrneho dedičstva zapísané v zozname UNESCO – slovenskú Gerulatu a rakúske Carnuntum. Medzi oboma miestami, hoci ležia len pár kilometrov od seba a spája ich bohatá história, neexistuje žiadna pravidelná verejná doprava.

X. Ročník LIMES DAY prichádza s jedinečnou ponukou splavu po hranici Rímskej ríše, po rieke Dunaj. Neopakovateľné popoludnie sa uskutoční v spolupráci s Vodáckym centrom. V sprievode skúsených inštruktorov zvládne splav Dunaja z Bad Deutsch Altenburgu do Karloveskej zátoky ktokoľvek. Splav bude štartovať o 14.00 z Bad Deutsch Altenburgu (stĺp Marka Aurélia) a potrvá približne 2 hodiny.

Program podujatia návštevníci nájdu na webe Mestského ústavu ochrany pamiatok v Bratislave.

Registrácia na podujatie je nutná a prebieha elektronicky tu.

BArožky

Podporili nás

Kalendár podujatí

Don`t copy text!