Vivat Béla Bartók!

Bratislavské rozprávky
28. marca 2014

24. marca 2014, v predvečer 133. výročia narodenia svetoznámeho hudobného skladateľa a klaviristu Bélu Bartóka sa konala premiéra interaktívnej hudobnej inscenácie pre deti s názvom Bartók a Drevený princ v Maďarskom kultúrnom inštitúte v Bratislave.

05 Bartók a Drevený princ je veselá klauniáda plná skvelých hereckých, tanečných, speváckych a muzikantských výkonov. Inscenácia pracuje podľa zásad dramatickej výchovy a citlivo narába s využitím hudobného odkazu Bélu Bartóka. Pútavý príbeh jeho detstva a umeleckého dozrievania, predovšetkým gymnaziálnych rokov strávených v Bratislave, ožíva v podaní klasických postáv talianskej commedie dell´arte: Harlekýna (Margit Garajszki) a Kolombíny (Júlia Urdová). O výtvarný zážitok sa postarala kostýmová výtvarníčka Eva Šimáková.

15 Divadelná inscenácia Bartók a Drevený princ existuje v slovenskom aj v maďarskom jazyku a vznikla adaptáciou autorskej rozprávky Margit Garajszki Bartók v dramatizácii a réžii Silvestra Lavríka. Detská kniha Bartók vyšla v roku 2013 ako druhý diel v rámci edície Bratislavské rozprávky Občianskeho združenia Bratislavské rožky, ktorá sa venuje slávnym osobnostiam nejakým spôsobom sa viažucim k Bratislave.

20

img_5779%20(1280x853)%20(1)

OZ BArožky

Podporili nás

Don`t copy text!