Knižný sviatok „rožkov“ v bratislavskom Csemadoku

Správy
19. júna 2019

Vo veľkej sále Csemadoku  v Bratislave sa 3. júna 2019 uskutočnila prezentácia kníh, ktoré naše občianske združenie vydalo v uplynulom polroku.

Moderátor večera a náš podpredseda Árpád Korpás sa v mene občianskeho združenia poďakoval všetkým, ktorí sa na vydaní titulov podieľali.

Maďarský preklad knihy Viery Kamenickej Rozprávky zo Židovskej ulicePozsonyi zsidó mesék predstavil spisovateľ Zoltán Szalay. Titul pôvodne vyšiel v slovenskom jazyku v roku 2017 a vydalo ho tiež OZ Bratislavské rožky. Na prezentácii bola prítomná aj autorka Viera Kamenická, ktorá sa poďakovala Gáborovi Csandovi za skvelý preklad. Titul získal v týchto dňoch prémiu Literárneho fondu za preklad zo slovenského do maďarského jazyku.

Potom pozval Árpád Korpás na javisko Pétera Forgácsa, autora knihy Fadrusz (rovnako z  edície Bratislavské rozprávky). O knihe sa s ním porozprával publicista Krisztián Kacsinecz.

Prvý titul, ktorý OZ Bratislavské rožky vydalo výlučne pre dospelé čitateľské publikum, priblížil miestny historik Jenő Görföl, ktorý do rozprávania zakomponoval aj svoje zážitky zo starej Bratislavy. Zbierku článkov s názvom Po prešporskej promenáde jazdí električkaA pozsonyi Sétatéren megy a villamos zostavili Sándor Papp ml., Árpád Korpás a Réka Szabó.

Ukážky z prezentovaných kníh prečítala Stella Ziff a všetkým titulom sme popriali mnoho šťastia pravými makovými a orechovými bratislavskými rožkami.

OZ Barožky

Fotografie: Braňo Bibel

Podporili nás

Kalendár podujatí

Don`t copy text!