Na svete je ďalšia Bratislavská rozprávka

Bratislavské rozprávky
30. novembra 2014

V pondelok (dňa 24. novembra 2014) sa v Maďarskom inštitúte v Bratislave uskutočnila prezentácia v poradí už tretej knižky z edície Bratislavské rozprávky, ktorú vydáva OZ Bratislavské rožky. Najnovší prírastok približuje osobnosť slávneho architekta Ödöna Lechnera.

Autorka Ágnes Mánya Benyovszky, ktorej tento rok vychádza aj ďalšia zaujímavá publikácia Belle époque (PT Marenčin), ju hravou formou predstavuje detskému, ale aj dospelému čitateľovi.

V rozprávke ožívajú predmety, ktoré nám vyrozprávajú storočný bratislavský príbeh. Knihu predstavila Doc. Ing. arch. Jana Pohaničová, PhD., zástupkyňa vedúceho Ústavu dejín a teórie architektúry a obnovy pamiatok, Fakulta Architektúry Bratislava.

Edícia Bratislavské rozprávky sprostredkúva čitateľom osudy slávnych osobností, ktoré boli nejakým spôsobom späté s Prešporkom, Pozsonyom, Pressburgom či Bratislavou.

Po vynálezcovi Johannovi Wolfgangovi Kempelenovi a hudobnom skladateľovi Bélovi Bartókovi môžeme nazrieť do života slávneho architekta Ödöna Lechnera, ktorý ako svoje posledné dielo naprojektoval Bratislavčanmi obľúbený Modrý kostolík.

Knihu si môžete zakúpiť na Vianočných trhoch v stánku OZ Bratislavské rožky.

OZ BArožky

Podporili nás

Kalendár podujatí

Don`t copy text!