Nový Prešporský kalendár už v predaji na vianočných trhoch

Prešporský kalendár
25. novembra 2022

Nový Prešporský kalendár je odteraz po dobu jedného mesiaca v predaji na vianočných trhoch v Bratislave. Záujemcovia si ho môžu zakúpiť aj online na webovej stránke OZ Bratislavské rožky: https://bratislavskerozky.sk/eshop/

 

Prešporský kalendár

je náš dlhoročný úspešný projekt. Tento rok sme do Prešporského kalendára vybrali krásne akvarely zo starej Bratislavy, ktoré do nášho vlastníctva pribudli vďaka významnému popularizátorovi mesta – lektorovi, turistickému sprievodcovi a organizátorovi Zsoltovi Lehelovi.

 

„Otvorené“ ateliéry starej Bratislavy

(kresliarske školy), ktoré v meste fungovali, plnili v jeho živote dôležitú kultúrnu a osvetovú úlohu. Študenti vo svojich dielach často zvečňovali dnes už neexistujúce časti starej Bratislavy. Mnohokrát zhotovovali kópie obrazov, ktoré darovali ďalej.

V roku 1982 darca s pomocou Bélu Husvétha zozbieral unikátne akvarely, ktoré zdokumentoval aj fotograficky. Samotný materiál v podobe rukopisu a 45 diapozitívov oddychovali v zásuvke Zsolta Lehela. Dokumentačný materiál, ktorý je veľmi vzácny aj z hľadiska miestnej histórie, obsahuje o. i. diapozitívy bratislavských akvarelov z minulého storočia (1928 – 1968). Obrazy pochádzajú z dielne predstaviteľov bratislavskej amatérskej maľby – Edit Kecskeméthy a Bélu Husvétha.

 

OZ Bratislavské rožky na Vianočnom Hlavnom trhu

Po dvojročnej vynútenej prestávke sa opäť konajú vianočné trhy na Hlavnom námestí, kde aj tentokrát nájdete stánok OZ Bratislavské rožky. Sme tu pre vás celý mesiac a tešíme sa na všetkých našich podporovateľov a priaznivcov.

Náš stánok nájdete na Hlavnom námestí hneď vedľa vianočného stromčeka, oproti Kostolnej ulici. Tešíme sa na Vás! Kontakt: bratislavskerozky@bratislavskerozky.sk, +4219010995323

BArožky

Podporili nás

Kalendár podujatí

Don`t copy text!