Podporte a objednajte si nový Prešporský kalendár!

Prešporský kalendár
29. septembra 2020

Záujemcovia môžu podporiť obľúbený Prešporský kalendár, ktorý vydáva OZ Bratislavské rožky, formou moderného kolektívneho financovania (crowdfunding).

 

OZ Bratislavské rožky oslávi v decembri tohto roku 10. narodeniny.

 „Tohtoročná nepriaznivá situácia neobišla ani OZ Bratislavské rožky. Pre pandémiu koronavírusu sme boli nútení na krátku dobu pozastaviť aj  organizovanie našich podujatí. Žiaľ, rad-radom dochádza  i k rušeniu trhov a mestských podujatí v Bratislave, na ktorých sme doteraz predávali naše publikácie a zo získanej sumy hradili prevádzkové náklady ‚Rožkov‘. V tomto roku nebudeme môcť vydať Prešporský kalendár z vlastných zdrojov, preto sme sa rozhodli pre ‚crowdfunding‘ – populárny model kolektívneho financovania. Záujemca môže dopredu podporiť ľubovoľnou čiastkou výtlačok, ktorý mu bude doručený po jeho vydaní. Kampaň budeme realizovať cez platformu StartLab, ktorej link je nasledovný: https://www.startlab.sk/projekty/1573-xx/

Za Vašu podporu vopred ďakujeme!“ uviedla predsedníčka OZ Bratislavské rožky Eva Bolemant.

 

Jedinečné rodinné fotografie v Prešporskom kalendári

 „V uplynulých rokoch sme do našich kalendárov vyberali diela popredných predstaviteľov dejín bratislavskej fotografie, akými boli Ede Kozics, Karl Körper či arcivojvodkyňa Izabela. Vlani sme predstavili výber z grafík  Johanna Vinzenza Reima.

Vďaka našim zberateľským a digitalizačným aktivitám sa nám podarilo spracovať a archivovať nejednu hodnotnú rodinnú pozostalosť. Do nového Prešporského kalendára sme zaradili fotografie práve z týchto zbierok. Uvedené zábery ešte neboli nikde publikované a doteraz oddychovali v rodinných albumoch.

Priaznivci ‚Rožkov‘ teda nebudú sklamaní ani v tomto roku…  🙂 Ak pôjde všetko podľa plánu, nový Prešporský kalendár,  ktorý si prostredníctvom kampane StartLab môžete rezervovať už teraz, vyjde vďaka Vašej podpore v novembri.“ uviedol zostavovateľ kalendára Sándor Papp ml.

OZ BArožky

Podporili nás

Kalendár podujatí

Don`t copy text!