Prezentácia knihy o fraknovskej línii Esterházyovcov

Kultúra
28. mája 2018

Prezentácia vedeckej publikácie o fraknovskej línii magnátskeho rodu Esterházyovcov sa konala 14. mája 2018 v priestoroch Univerzitnej knižnice v Bratislave.

Spoluorganizátormi podujatia boli: Mestské kultúrne stredisko – Mestské múzeum v Senci, Univerzitná knižnica v Bratislave a Občianske združenie Bratislavské rožky.

01

Dvojjazyčný, slovensko-maďarský zborník štúdií s bohatým ilustračným materiálom predstavili PhDr. Radoslav Ragač, PhD., generálny riaditeľ Sekcie kultúrneho dedičstva Ministerstva kultúry SR, ktorý bol prítomný aj ako autor príspevkov a Mgr. Gábor Strešňák, riaditeľ Mestského múzea v Senci, zostavovateľ knihy. Moderátorom bol Mgr. Árpád Korpás, sprievodca cestovného ruchu a podpredseda Občianskeho združenia Bratislavské rožky.

Kniha ponúka 23 príspevkov zoradených do šiestich tematických celkov. Príspevky inovatívne otvárajú doposiaľ málo známe otázky z histórie rodu a konkrétne sledovanej línie.

02

Maďarské prezentácie knihy sa konali prednedávnom v Maďarskom inštitúte v Bratislave a v Múzeu grófa Károlya Eszterházyho (Gróf Eszterházy Károly Múzeum) v Pápe. O dostupnosti publikácie poskytuje informácie Mestské múzeum v Senci.

OZ BArožky

Fotografie: Jozef Keppert

Podporili nás

Don`t copy text!