Bratislavské rožky sa aj v roku 1868 tešili veľkej obľube

Prešporské bajgle
29. decembra 2018

Bratislavské rožky (Prešporské bajgle) sa aj v roku 1868 tešili veľkej obľube. Informovali o tom v decembri 1868 noviny Pressburger Zeitung:

Prešporské bajgle sa, ako je všeobecne známe, tešia veľkej obľube, ktorá nepresahuje len hranice nášho mesta, ale aj hranice samotného Uhorska. K tejto dobrej povesti mimoriadne prispieva aj tunajší cukrár p. A. Preussberger (Námestie milosrdných 236), a to svojimi lahodnými výrobkami ako vanilkové a mandľové rožky či rožky s lieskovými orieškami, ktoré vyrába on sám, alebo taktiež jeho najznámejšími orechovými a makovými rožkami. Tento usilovný podnikateľ vyrába v tomto smere niečo, čo je tou najopravdivejšou delikatesou, a nám pri jeho rožkoch, ktoré predstavujú najmä pred Vianocami a počas nich vyhľadávaný artikel, nezostáva iné len každému ich vrelo odporúčať.

 03

Okrem toho by sme radi poukázali aj na rozsiahly výber mandľových výrobkov a snehových pusiniek na sklade, ako aj na bohatý výber jedlých zábaviek z tragantovej gumy a v neposlednom rade na biskupský chlebíček, ktorý sa tu považuje za najlepší. Pri návšteve obchodu sa kupujúci naozaj presvedčí o tom, že tu nájde výnimočný tovar vhodný ako vianočné a novoročné darčeky, avšak vhodný tiež na vlastnú spotrebu. „

Roma Delikát

Podporili nás

Kalendár podujatí

Don`t copy text!