Prvý piknik pre členov OZ Bratislavské rožky prebehol vo vodáckom duchu

Správy
23. septembra 2023

Občianske združenie Bratislavské rožky sa rozhodlo usporiadať pre svojich členov výnimočné podujatie na zaujímavom mieste, ktoré sa stretlo s pozitívnym ohlasom jeho návštevníkov.

Byť členom Bratislavských rožkov sa oplatí! Práve exkluzívne pre nich usporiadalo naše občianske združenie piknik na veľmi zaujímavom mieste. Dňa 28. júna 2023 poobede, sme sa stretli v Kanoistickom klube Karloveské rameno (založenom v roku 1932), kam sme zavítali na pozvanie našich členov manželov Bárányovcov, ktorí sú zároveň aj dlhoročnými členmi kanoistického klubu.

Na návštevníkov čakalo bohaté pohostenie jedál i nápojov, ku ktorému prispeli sami účastníci pikniku. Chýbať samozrejme nemohli ani tradičné, tie najlepšie orechové a makové bratislavské rožky z pekárne Fantastico.

Pán István Bárány previedol našich členov priestormi drevenej lodenice s ktorej stavbou sa začalo v roku 1933 a dokončená bola začiatkom roka 1934. Krásna drevená lodenica je dnes národnou kultúrnou pamiatkou. V priestoroch historickej budovy akoby zastal čas a na našich návštevníkov dýchol duch času z dôb dávno minulých.

Nasledovala pútavá prednáška pána Bárányho s názvom „Krátka história kanoistického klubu“ a potom diskusia a priateľské rozhovory našich členov pri chutnom pohostení.

Na pikniku vládla priateľská a takmer rodinná atmosféra a my si dávame záväzok, že to nebola posledná akcia svojho druhu pre našich členov.

Peter Janoviček

Foto: Braňo Bibel

Podporili nás

Don`t copy text!