Žiaľ, vianočné trhy ani tento rok nebudú. OZ Bratislavské rožky plánuje zriadiť výdajné miesto v sídle svojej kancelárie

Správy
22. novembra 2021

Pre aktuálnu pandemickú situáciu boli zrušené aj tohtoročné vianočné trhy, na ktorých OZ Bratislavské rožky pravidelne prevádzkovalo svoj stánok a získavalo príspevky na svoju činnosť.

 

„Pre OZ Bratislavské rožky to znamená vážnu stratu…“

„Zhoršujúca sa pandemická situácia spôsobila, že vedenie mesta sa takmer na poslednú chvíľu rozhodlo zrušiť aj tohtoročné vianočné trhy. Bola to pre nás veľmi smutná správa, keďže sme už presne vedeli aj to, kde bude umiestený náš stánok na Hlavnom námestí. S dobrovoľníkmi sme už zostavovali časový harmonogram a tešili sme sa z toho, že tím bude opäť spolu. Je to už druhý rok, čo sa vianočné trhy neuskutočnia a pre OZ Bratislavské rožky to znamená vážnu stratu. Práve z tunajších príspevkov totiž dokážeme ďalej hradiť prevádzkové náklady združenia,“ povedala predsedníčka združenia Eva Bolemant.

OZ Bratislavské rožky minulý rok zriadilo e-shop, resp. v adventnom období prevádzkovalo vo svojom sídle dočasné výdajné miesto. V tomto roku si môžu záujemcovia objednať nové publikácie združenia prostredníctvom e-shopu. V súlade s možnosťami plánujú organizátori sprístupniť výdajné miesto častejšie, resp. v rámci dlhších otváracích hodín.

 

Prešporský kalendár na StartLabe

Obsah nového Prešporského kalendára pochádza zo zbierok Archívu mesta Bratislavy.

„Prípravné práce musia pokračovať, keďže mnohí čakajú na vydanie Prešporského kalendára i ďalších nových publikácií. Veľmi nám pomôže, ak záujemcovia podporia Prešporský kalendár cez platformu StartLab. Kampaň potrvá ešte dva týždne a cieľová suma je už na dosah ruky. Myslím si, že aj tento rok sa nám podarilo vybrať originálnu tému a získať pekný obrazový materiál,“ skonštatoval zostavovateľ Prešporského kalendára Sándor Papp ml.

OZ BArožky

Podporili nás

Don`t copy text!