Bratislavská kalvária ‒ Veľkonočná prechádzka s Mihályom Brogyányim

Tematické prechádzky
1. mája 2024

V sobotu 6. apríla 2024 objavovali záujemcovia pod vedením Mihálya Brogyányiho okolie bratislavskej kalvárie.

V prvý aprílový týždeň sa uskutočnila tohtoročná premiérová tematická prechádzka OZ Bratislavské rožky. Organizátorov príjemne prekvapilo, že na mieste stretnutia čakala početná skupina – k prechádzke sa pripojilo takmer 120 záujemcov. Vydali sme sa po Hlbokej ceste a spoznávali genius loci tejto lokality, keďže náš skvelý sprievodca Mihály Brogyányi a jeho rodina tu žije už celé generácie. Disponuje nesmierne bohatými poznatkami o histórii tohto miesta, ktoré doplnil aj rodinnými anekdotami a zážitkami z detstva. Na podujatí sa zúčastnil i Marian Oravec z OZ Bratislavská kalvária, ktorý obsažnú prednášku rozšíril o ďalšie zaujímavé informácie a niekdajšiu podobu tejto časti mesta dokumentoval aj dobovými fotografiami.

Prešli sme popri jednotlivých zastaveniach a vystúpili až ku krížu a zvyškom kaplnky na vrchole kopca, pričom sme si užívali príjemné počasie a kochali sa výhľadom na okolie. Na spiatočnej ceste sme navštívili Lurdskú jaskyňu, kde sme si mohli oddýchnuť a obdivovať vyše 3000 ďakovných tabúľ.

V roku 2024 pripravuje OZ Bratislavské rožky ďalšie zaujímavé programy, na ktoré už teraz srdečne pozýva všetkých záujemcov! Podrobnejšie informácie o podujatiach budú sprístupnené na webe a Facebooku nášho občianskeho združenia.

Henriett Henádi

Foto: Braňo Bibel

Podporili nás

Don`t copy text!