Publikácie OZ Bratislavské rožky sú v predaji už aj cez e-shop

Správy
8. novembra 2020

Žiaľ, pre aktuálnu pandemickú situáciu sa v tomto roku v Bratislave neuskutočnia ani tradičné vianočné trhy, na ktorých malo OZ Bratislavské rožky už 5 rokov svoj vlastný stánok. Publikácie OZ Bratislavské rožky si odteraz možno zakúpiť aj cez webovú stránku.

OZ Bratislavské rožky sa venuje vydavateľskej činnosti od svojho založenia. V edícii Bratislavské rozprávky vydáva rozprávkové knihy, v ktorých predstavuje život a prácu slávnych bratislavských rodákov, resp. slávnych osobností, ktoré pôsobili v tomto meste, alebo s ním boli inak spätí. V e-shope nášho združenia ponúkame aj najnovšie rozprávky o arcivojvodkyni Štefánii (v slovenčine) a o Sándorovi Petőfim (v maďarčine). V týchto dňoch vyšla v reedícii aj prvá rozprávková kniha z tejto edície o Wolfgangovi Kempelenovi (v maďarčine), ktorej autorkou je predsedníčka OZ Eva Bolemant.

Cez internet si môžu záujemcovia objednať aj ďalšie publikácie združenia: v maďarčine zbierku Po prešporskej Promenáde jazdí električka (A pozsonyi sétatéren megy a villamos) a rozšírenú reedíciu zbierky Bol raz jeden Bratislavský veslársky spolok (1862 – 1940) (Volt egyszer egy Pozsonyi Hajósegylet (1862–1940)), kým v slovenčine knihu Pavla Ondrčku Rodák z Unitasu verný Bratislave o jeho spomienkach na mladosť z bratislavskej periférie.

 

Náš e-shop čoskoro ponúkne aj tohtoročný Prešporský kalendár, ktorý pod názvom „Ich bin ein Pressburger“ prináša fotografické unikáty z fotoalbumov starých bratislavských (prešporských) rodín.

Vedenie OZ Bratislavských rožkov na základe doterajších skúseností verí, že sa nájde mnoho záujemcov a podporovateľov aj zo zahraničia.

E-shop OZ Bratislavské rožky je k dispozícii tu: https://bratislavskerozky.sk/eshop/

OZ BArožky

Podporili nás

Don`t copy text!