Aj tento rok možno podporiť nový Prešporský kalendár cez StartLab

Prešporský kalendár
10. novembra 2021

Záujemcovia si môžu aj tento rok objednať a predplatiť obľúbený Prešporský kalendár OZ Bratislavské rožky.

 

 

Originálne fotografie a dokumenty z Archívu mesta Bratislavy

Nový Prešporský kalendár tentoraz ilustrujú materiály z fondu Archívu mesta Bratislavy.

 „Do nášho kalendára na rok 2022 sme vyberali materiály z najstaršej inštitúcie v našom meste – z Archívu mesta Bratislavy, a to v súčinnosti s jeho pracovníkmi. A hoci predstaviť jeho rôznorodý fond v 12 fotografiách je nemožné, k takmer storočným vyobrazeniam mesta sme pripojili aj zaujímavé, významné či prekvapujúce dokumenty“ – hovorí grafička Réka Szabó.

 

 

Strážca písaných dejín Bratislavy

Archív mesta Bratislavy funguje od konca 13. storočia. Počas uplynulých storočí sa stal profesionálnou dielňou, disponujúcou bohatou pramennou bázou, ktorú tvoria listiny, úradné knihy, spisy, fotografie a iné dokumenty. Počas novodobých dejín prešiel archív viacerými reorganizáciami. Žiaľ, obdobie po novembri 1989 jeho situáciu ďalej skomplikovalo, keďže inštitúcia musela opustiť pôvodné pôsobisko, t. j. Starú radnicu. Po dlhom čase, začiatkom roka 2017, prešiel opäť do pôsobnosti hlavného mesta – a do zasvätených rúk. V súčasnosti sídli v budove bývalej materskej školy v Bratislave-Petržalke.

 

Podporte a predplaťte si nový Prešporský kalendár!

Neskrývaným zámerom redaktorov je prostredníctvom kalendára podporiť a popularizovať Archív mesta Bratislavy. Prešporský kalendár možno podporiť a objednať si cez platformu StartLab – tu: https://www.startlab.sk/projekty/2453-presporsky-kalendar-2022/.

OZ BArožky

Podporili nás

Don`t copy text!