Album „My sme starí Prešporáci“ sa teší priazni návštevníkov vianočných trhov v Bratislave

Správy
6. decembra 2022

Novinka z vydavateľskej činnosti Občianskeho združenia Bratislavské rožky, ktorou je fotoalbum „My sme starí Prešporáci“, žne úspechy na Vianočnom hlavnom trhu 2022, na ktorom má naše združenie už tradične svoj stánok.

Vianočný Hlavný trh 2022 sa v centre Bratislavy naplno rozbehol a každodenne láka do mesta davy návštevníkov. Tí si užívajú po dvojročnej vynútenej prestávke pravú vianočnú atmosféru, plnú stretnutí priateľov, svetiel, ozdôb, vôní, pochúťok a darčekov.

OZ Bratislavské rožky má tradične na vianočnom trhu na Hlavnom námestí svoj stánok, ktorý nájdete rovno pod vežou Starej radnice, pri vianočnom stromčeku. Stánok ponúka okrem sladkého pečiva – pravých Bratislavských rožkov, aj Prešporský kalendár 2023, detské knižky z edície Bratislavské rozprávky a dlho očakávanú knižnú novinku, ktorou je fotoalbum „My sme starí Prešporáci“.

 

Kniha plná unikátov

„My sme starí Prešporáci“ je jedinečná publikácia, zostavená a vydaná občianskym združením Bratislavské rožky, ktorá obsahuje 21 príbehov zo starej Bratislavy. Každú jej kapitolu tvorí jedno autentické rozprávanie Prešporáčky či Prešporáka, v ktorom približuje dejiny svojej rodiny a svoj vzťah k rodnému mestu. Tieto osobné texty sú doplnené bohatým výberom vzácnych fotografií zo starých albumov danej rodiny, z ktorých väčšina doteraz nebola publikovaná. Čitateľ sa v knihe ponorí do rodinných fotoalbumov a zaspomína si so „starými Prešporákmi“ na doby dávno minulé, ktoré však teraz nanovo ožívajú a pripomínajú bohatú a slávnu históriu viacjazyčného mesta, známeho ako Pozsony, Pressburg, či Bratislava.

Slovensko – maďarsko – nemeckú, 1,87 kíl vážiacu a 344 stranovú publikáciu pripravovalo Občianske združenie Bratislavské rožky viac než rok a podieľali sa na nej tri desiatky spolupracovníkov.

 

Nadšené reakcie čitateľov

Nový fotoalbum zaujal čitateľov okamžite po svojom vydaní. Jeho uvedenie sa uskutočnilo presne dva mesiace pred Vianocami v Štúdiu A2 a nenechalo si ho ujsť vyše sto divákov. Odvtedy o albume informoval napríklad denník SME, či anglicky vydávané médium The Slovak Spectator.

Vydavateľ sa tiež teší množstvu ohlasov, ktoré dostáva od nadšených majiteľov knihy.

Istá čitateľka napísala: „Už ju mám doma! Úžasná je! Dokonca som v nej objavila tri našej rodine známe bratislavské rodiny. Veľmi som sa potešila…“.

Aj ostatné reakcie sa nesú v podobnom duchu: „Už ju mám. Je zaujímavá a nádherná“, „Oplatilo sa kúpiť ju, kniha ma svoje čaro“.

OZ Bratislavské rožky sa všetkým týmto ohlasom veľmi teší. Pridajte sa aj vy a napíšte nám, čo si o knihe myslíte na náš Facebook, alebo sa zastavte osobne v našom stánku.

Pripomíname, že publikáciu získate výhradne u nás a v kníhkupectvách je už vypredaná.

Dobrou správou je, že zásob máme na sklade stále dosť a výtlačok sa ujde každému!

 

Stánok OZ Bratislavské rožky nájdete na Vianočnom Hlavnom trhu 2022 počas celého obdobia trvania trhu od 24. novembra do 22. decembra 2022. Knihu si však môžete objednať kedykoľvek priamo z pohodlia domova v eshope združenia.

OZ BArožky

Podporili nás

Don`t copy text!