Lekáreň Salvator ožíva na stránkach novej knihy. Na vydanie tohto zväzku môžete prispieť aj vy.

Bratislavské rozprávky
2. júna 2022

Kultová Lekáreň U Salvátora ožije v novej rozprávkovej knihe významnej autorky Jany Juráňovej. Kniha vyjde v rámci oceňovanej edície „Bratislavské rozprávky“, vydávanej občianskym združením Bratislavské rožky. Pomôžte jej teraz prosím vyjsť!

SO SALVÁTOROM je príbeh trinásťročnej Cecilky a jej starej mamy „bab – Inky“, ktorý sa odohráva v súčasnej Bratislave. Pridajte sa k babke a vnučke na ich prechádzke mestom a jeho dejinami!

Detský i dospelý čitateľ sa z knihy dozvie zaujímavosti nielen o samotnej, dnes už kultovej Lekárni u Salvátora, ale aj o osobnostiach či udalostiach, ktoré formovali dnešnú Bratislavu.

Text knihy významnej autorky Jany Juráňovej z edície Bratislavské rozprávky dopĺňajú kresby talentovanej ilustrátorky Lucie Žatkuliakovej, ktorá Lekáreň u Salvátora stvárnila na grafike legendárnych Čiernych dier.

Autorka Jana Juráňová o svojej novej knižke povedala:

„Hlavnou postavou nie je konkrétna osoba, ale samotný dom U Salvátora. Vedľajšími postavami príbehu sú ľudia, ktorí v ňom bývali, pôsobili a rovnako okolité domy, ulice, autor sochy Salvátora, samotný Salvátor a ďalšie bytosti a objekty Bratislavy. Viac sa dozviete v knižke SO SALVÁTOROM, ktorú vydá občianske združenie Bratislavské rožky, ktoré svojou činnosťou spoluvytvára dobrého ducha Bratislavy…“

 

V tejto činnosti chceme pokračovať aj naďalej! Pomôžte nám preto prosím vydať knihu SO SALVÁTOROM a priblížiť ďalší bratislavský príbeh deťom, ich rodičom či starým rodičom. Aby tradícia Bratislavských rozprávok mohla pokračovať aj do budúcna.

 

Vydanie knihy SO SALVÁTOROM podporíte na platforme Startlab tu: https://www.startlab.sk/projekty/2794-jana-juranova-so-salvatorom-edicia-bratislavske-rozpravky/

Svojou podporou zároveň knihu po jej vydaní získate.

Ďakujeme!

 

Vaše o. z.  Bratislavské rožky

Podporili nás

Don`t copy text!