Nová publikácia „História na zjedenie“ bola predstavená čitateľom

Správy
29. novembra 2023

Legendárny V –klub bol dejiskom slávnostnej prezentácie knižnej novinky z dielne OZ Bratislavské rožky, ktorá nesie názov „História na zjedenie“. Ide o výber článkov z obľúbeného webu združenia, ktoré teraz vstupujú na knižné stránky.

V utorok 28. novembra 2023 Občianske združenie Bratislavské rožky usporiadalo v legendárnom bratislavskom V-klube slávnostné uvedenie knižnej novinky „História na zjedenie“, s podtitulom „Výber článkov z internetového magazínu www.bratislavskerozky.sk“. Ide o výber článkov za vyše 12 rokov existencie obľúbeného internetového magazínu „História na zjedenie“, ktorý OZ Bratislavské rožky vydalo v spolupráci s Občianskym združením Historia Aperta.

Do knihy autorsky prispeli: Ágnes Benyovszky Mánya, Peter Buday, Roman Delikát, Zuzana Godárová, István Hornyák, Štefan Hrivňák, Krisztián Kacsinecz, Elena Kurincová, István Veres, Ján Vyhnánek a výber článkov zostavili Eva Bolemant, Peter Janoviček a Sándor Papp ml.

Úspešné podujatie moderovala Zuzana Godárová. Hosťami na pódiu boli Ján Vyhnánek za autorov knihy, Peter Janoviček za zostavovateľov a Jitka Rožňová, prekladateľka textov. Úryvky z publikácie prečítal herec Károly Tóth a knihu uviedol do života Michal Duchoň, vedúci Archívu mesta Bratislavy, prachom z políc mestského archívu. Plná sála V-klubu na záver tlieskala novej knižke, ktorá si určite nájde miesto v knižniciach bratislavských domácností. Vďaka novej publikácii „História na zjedenie“ sa mnohé takmer zabudnuté príbehy Prešporku a jeho obyvateľov ocitajú na knižných stránkach a vstupujú do sveta literatúry. Knihe prajeme veľa spokojných čitateľov.

Knihu „História na zjedenie“ si kúpite v našom stánku na Hlavnom vianočnom trhu, alebo v našom eshope: https://bratislavskerozky.sk/produkt/historia-na-zjedenie-vyber-clankov-z-internetoveho-magazinu-www-bratislavskerozky-sk

Vydanie knihy podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia 2023.

BArožky

Foto: Braňo Bibel

Podporili nás

Don`t copy text!