Projekt výskumu pre publikáciu „My sme starí Prešporáci 2“, pokračuje aj v roku 2024

Správy
7. januára 2024

Úspešný album „My sme starí Prešporáci“, sa v roku 2023 dočkal druhej dotlače. Pre všetky Prešporáčky a Prešporákov máme dobrú správu: Projekt výskumu starých bratislavských rodín pokračuje aj v roku 2024 a keď všetko dobre pôjde, pred Vianocami sa verejnosť dočká pokračovania publikácie.

Aktuálny výskum Občianskeho združenia Bratislavské rožky nadväzuje na už ukončený projekt úspešnej knižnej publikácie „My sme starí Prešporáci“. Kniha sa dokonca v októbri 2023 dočkala druhej dotlače a stále sa dá kúpiť v kníhkupectvách, či v našom e-shope.

Cieľom autorov projektu je zozbierať materiály o starých bratislavských rodinách a hľadať unikátne dokumenty ako fotografie, pohľadnice, či úradné záznamy, ktoré rodiny často majú vo svojich archívoch a nikdy im nebola venovaná adekvátna odborná pozornosť. Dôležitou súčasťou projektu je zaznamenávanie, zachovávanie a interpretovanie historických informácií na základe osobných skúseností.

Čitatelia sa napríklad môžu tešiť na rodinný príbeh pani Kataríny Schwarzovej, ktorú už poznajú z unikátneho článku na našom webovom magazíne „Spomienky na Lanfranconiho vilu“.

Novoobjavené príbehy starých prešporských rodín, vám prinášame vďaka podpore dotačného systému Bratislavského samosprávneho kraja 2023.

BArožky

Podporili nás

Don`t copy text!